Київ, вул. Сковороди 2, корпус 1, кімната 327

(044) 425 60 11 philosophy@ukma.edu.ua

Події та заходи

7 квітня 2021 р.

За підсумками ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з філософських наук, що проходив у Житомирському державному університеті, диплом ІІ ступеня отримав студент четвертого курсу курсу могилянської бакалаврськох програми з філософії Денис Карловський (наказ Міністерства освіти і науки України від 28.07.2021 № 865). Тема роботи: ОСОБЛИВОСТІ ПОСТГУМАНІСТИЧНОГО ДИСКУРСУ К. ЛЕВІ-СТРОСА. Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент кафедри Віктор Петрович Козловський.

29-30 травня 2020 р.

XIV Міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів кафедри «Філософія: нове покоління» на тему «Магістралі та маргінеси»:

Інформація про цьогорічну конференцію на сторінці групи “Філософія: нове покоління”

Трансляція конференції у Facebook

14 вересня 2019 р.

Вийшов друком збірник тез XIІІ Міжнародної наукової конференції «Філософія: нове покоління» на тему «Історія Філософії та історії філософій», що була проведена студентами-філософами НаУКМА у листопаді 2018 р.

26 квітня 2019 р.

За підсумками ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з філософських наук, що проходив у Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова, дипломи ІІІ ступеня отримали: студентка другого курсу курсу могилянської магістерської програми з філософії Катерина Лобанова (тема роботи: Глобалізація і мобільність: шлях до “випереджаючого формату” життя) та студент четвертого курсу могилянської бакалаврської програми з філософії Владислав Михайлов (тема роботи: Структурна антропологія К. Леві-Строса як стратегія дослідження суспільства). Науковий керівник обох робіт – кандидат філософських наук, доцент кафедри Віктор Петрович Козловський.

17 квітня 2019 р.

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії та релігієзнавства, що проходив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, третє місце посіла студентка четвертого курсу могилянської бакалаврської програми з філософії Владислава Фоміна. Науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент В.П. Козловський (Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України № 1060 від 05.08.2019).

6 грудня 2018 р.

На базі кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА відбувся семінар Лабораторії наукового перекладу, присвячений обговоренню українського перекладу твору Джорджа Барклі «Трактат про засади людського пізнання». Модератор: д. філос. н. Вахтанґ Кебуладзе. Перекладач: к. філос. н. В’ячеслав Циба. Експерти: д. філос. н. Олексій Панич, к. філос. н. Валентин Гусєв.

15 листопада 2018 р.

На базі кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА відбувся семінар Лабораторії наукового перекладу, присвячений обговоренню українського перекладу твору Абрагама Брила «Фундаментальні психоаналітичні концепції». Модератор: д. філос. н. Вахтанґ Кебуладзе. Перекладач: к. філос. н. Єгор Буцикін. Експерти: д. філос. н. Вадим Менжулін, к. фіз.-мат. н. Ольга Коечрга.

1-2 листопада 2018 р.

XIІІ Міжнародна наукова конференція «Філософія: нове покоління» на тему «Історія Філософії та історії філософій»

Інформація про цьогорічну конференцію на сторінці групи “Філософія: нове покоління”

Програма конференції (окремим файлом)

Філософія: нове покоління (архівні матеріали, починаючи з 2006 р.)

Матеріали конференції

12 червня 2018 р.

На базі кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА відбувся семінар Лабораторії наукового перекладу, присвячений обговоренню українського перекладу твору впливового сучасного італійського філософа Джорджо Аґамбена «Homo sacer. Суверенна влада й голе життя». Модератор: д. філос. н. Вахтанґ Кебуладзе. Перекладач: к. філос. н. Іван Іващенко.

05 червня 2018 р.

Професора кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА, доктора філософських наук, члена-кореспондента Національної академії наук Украіни Анатолія Миколайовича Єрмоленка обрано директором Інституту філософії імені Г.С. Сковороди Національної академії наук України.

25 квітня 2018 р.

На базі кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА відбувся семінар Лабораторії наукового перекладу, присвячений стратегії перекладу з англійської на українську праці Джона Мейнарда Кейнса «Загальна теорія зайнятості, відсотка та грошей». Модератор: д. філос. н. Вахтанґ Кебуладзе. Перекладач: к. філос. н. Тетяна Білоус.

18 квітня 2018 р.

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії та релігієзнавства, що проходив у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, третє місце посів студент БП-3 “Філософія” Владислав Михайлов.

06 березня 2018 р.

Т.в.о. директора Інституту філософії імені Г.С. Сковороди, професора кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА Анатолія Миколайовича Єрмоленка обрано членом-кореспондентом НАН України по Відділенню історії, філософії та права.

27 лютого 2018 р.

Аспірант кафедри Володимир Самчук успішно захистив кандидатську дисертацію. Тема дисертації: “Філософія прагматизму Джорджа Герберта Міда (історико-філософський аналіз)”. Науковий керівник – доктор філософських наук Ніна Павлівна Поліщук.

21 лютого 2018 р.

В American Library Kyiv у рамках програми “Supporting Academic Integrity” доктор філософських наук, професор кафедри філософії та релігієзнавства, декан факультету гуманітарних наук та професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА Марина Леонідівна Ткачук розповіла про академічну доброчесність:

Ч. 1: https://www.youtube.com/watch?v=IQeSlRR0n7U&t=248s

Ч. 2: https://www.youtube.com/watch?v=gLbr-JaItKg&t=1386s

23 грудня 2017 р.

Аспірант кафедри Тарас Фостяк переміг у щорічному конкурсі на здобуття премії імені Неллі Іванової-Георгієвської для молодих дослідників, що проводиться Науковим товариством «Одеська гуманітарна традиція», Культурною Асоціацією «Новий Акрополь» за підтримці Українського філософського фонду, як автор найкращого наукового дослідження з феноменології «Акт уявлення цінності: феноменологічний аналіз».

21 грудня 2017 р.

Випускник та викладач кафедри філософії та релігієзнавства, кандидат філософських наук Дмитро Михайлов переміг у конкурсі на здобуття дослідницької стипендії для фінансування індивідуального дослідницько-освітнього проекту, що вперше проводився у НаУКМА.

28 червня 2017 р.

Професор кафедри Тарас Володимирович Лютий переміг у конкурсі “Викладач року факультету гуманітарних наук НаУКМА”.

19 червня 2017 р.

Аспірант кафедри Дмитро Михайлов успішно захистив кандидатську дисертацію. Тема дисертації: ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ЛЮДИНИ І ТЕХНІКИ У СУЧАСНИХ ФІЛОСОФСЬКО-АНТРОПОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ. Науковий керівник – доцент кафедри Віктор Петрович Козловський.

18 травня 2017 р.

У Староакадемічному корпусі НаУКМА відбулася презентація енциклопедії «Київська духовна академія в іменах: 1819-1924», значний внесок у підготовку якої зробили викладачі кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА, передусім – упорядник і науковий редактор видання, професор кафедри і декан факультету гуманітарних наук Марина Леонідівна Ткачук. Репортаж про презентацію (з фото- та відеоматеріалами)

29 квітня 2017 р.

Професор кафедри, декан ФГН НаУКМА Марина Леонідівна Ткачук розповіла про те, як створювалася двотомна енциклопедія “Київська духовна академія в іменах: 1819—1924”, у якому вона виступила як упорядник, науковий редактор і автор.

12 квітня 2017 р.

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії та релігієзнавства, що проводив в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, перше місце посіла студентка МП-1 “Філософія” Світлана Станевич.

31 березня 2017 р.

В Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова завершився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з філософських наук. Одразу дві винагороди вибороли могилянські студенти-філософи:

Диплом І ступеня – студент БП-3 Даніїл Лубкін (науковий керівник – доктор філософських наук, професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА С. І. Головащенко)

Диплом ІІІ ступеня – студент БП-4 Ярослав Спічек (науковий керівник – кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА В. П. Козловський).

23-24 березня 2017 р.

XIІ Міжнародна наукова конференція «Філософія: нове покоління» на тему «Слово та невисловлюване»

Інформація про підготовку та хід конференції

Програма конференції

Фотозвіт про конференцію

3 лютого 2017 р. (15-00, Конгрегаційна зала Староакадемічного корпусу НаУКМА)

В рамках урочистого закриття “Днів Науки НаУКМА – 2017” виступили цьогорічні лауреати Премії імені Петра Могили, зокрема й лауреат у галузі гуманітарних наук – професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА, доктор філософських наук Тарас Володимирович Лютий. Тема доповіді «Парадоксальність у філософії Фрідріха Ніцше».

01 лютого 2017 р. (15.00, ауд. 1-220)

В рамках “Днів науки НаУКМА – 2017” відбувся XVI Могилянський історико-філософський семінар. Тема семінару: “Філософія Ніцше як творення концептів”. Доповідач: д. філос. наук, професор кафедри Тарас Лютий. Фотозвіт про семінар.

26 січня 2017 р.

Професору кафедри Тарасу Лютому присуджено премію імені Петра Могили за 2016 рік у галузі гуманітарних наук за монографію “Ніцше. Самоперевершення” (Київ: Темпора, 2016).

Доценту кафедри Михайлові Мінакову присуджено премію НаУКМА за публікації у міжнародних фахових журналах.

10 січня 2017 р.

За результатами зимової заліково-екзаменаційної сесії 2016-2017 навчального року могилянські студенти-філософи отримуватимуть:

Стипендію імені Григорія Сковороди – Павло Кононенко (3 рік навчання, БП).

Персональну стипендію – Остап Бутвинник та Ярослав Спічек (4 р.н., БП).

Підвищену стипендію – Софія Кунгурцева, Олександра Смотрицька та Владислав Михайлов (2 р.н., БП), Ксенія Мейта та Наталія Павлик (1 р.н., МП), Анна Пилипюк та Оксана Слободян (2 р.н., МП).

25 листопада 2016 р.

Проф. М. Л. Ткачук та проф. В. І. Менжулін від імені факультету гуманітарних наук і кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА привітали колектив Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України з 70-річчям від дня заснування.

17 листопада 2016 р. (Всесвітній день філософії ЮНЕСКО)

За підсумками  конкурсу на здобуття премій з філософії за 2011-2015 рр. представники кафедри філософії та релігієзнавства отримали почесні винагороди:

Марина Леонідівна Ткачук нагороджена відзнакою Українського філософського фонду за видатні досягнення у розвитку досліджень вітчизняної інтелектуальної традиції.

Віктор Петрович Козловський став лауреатом Премії ім. Сергія Кримського за найбільш новаторську філософську концепцію.

Випускники кафедри філософії та релігієзнавства Віктор Володимирович Котусенко, Ірина Романівна Піговська, Ганна Валеріївна Поляк (Біловол) нагороджені премією за найкращий переклад класичної філософської праці (пер. з лат. “Компендіуму теології” Томи Аквінського).

Дипломом відзначено збірник “Вілен Горський: дотики, смисли, споглядання” (за ред. М.Ткачук, К., НаУКМА, 2011), номінований на кращий редакційно-видавничий проект у галузі філософії.

30 червня 2016 р.

Всеукраїнська наукова конференція«Біографічний підхід у вивченні історії та спадщини Київської духовної академії (1819–1924)»

29 червня 2016 р.

Викладач кафедри Надія Петруньок успішно захистила кандидатську дисертацію на тему “Епістемологічний анархізм Пола Феєрабенда: історичний, методологічний і дисциплінарний аспекти”. Науковий керівник завідувач кафедри Вадим Ігорович Менжулін.

28 червня 2016 р.

Відбулося урочисте вручення дипломів випускникам бакалаврської та магістерської програм з філософії

14 квітня 2016 р.

За підсумками другого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з філософії та релігієзнавства друге місце посів вихованець кафедри (бакалаврат, 3 рік навчання) Остап Бутвинник.

24-25 березня 2016 р.

XI Міжнародна наукова конференція «Філософія: нове покоління» на тему «Philosophy: Between Science and Humanities»

7 лютого 2016 р.

XV Могилянський історико-філософський семінар: “Чи відповів Кант на питання: Що є людина”

28 січня 2016 р.

Доценту кафедри Віктору Петровичу Козловському присуджено Премію імені Петра Могили за 2015 рік у галузі гуманітарних наук за монографію «Кантова антропологія: джерела, констеляції, моделі»

27 січня 2016 р.

Науковий семінар-колоквіум “Дослідження Біблії в Україні: історія, стан, перспективи”